Naprawa obiektywu Canon 70-300 IS USM


Data utworzenia
Data modyfikacji 2020-01-19 09:24:05
W tym artykule opiszę budowę stabilizatora obrazu na przykładzie obiektywu Canon 70-300 IS USM.
W większości nowych obiektywów zmienno ogniskowych stosowanych do "dalekiej fotografii" występuje stabilizator pojedynczy lub podwójny. Zasada działania stabilizatora jest prosta: soczewka umieszczona jest w obudowie która jest ułożyskowana i poruszana ( utrzymywania w swoim miejscu ) przy pomocy cewki ( pola elektro magnetycznego ) i magnesu. W korpusie obiektywu umieszczone są dwa czujniki przemieszczenia poziomego i pionowego przy pomocy których stabilizator wie w którą stronę ma zadziałać tak by obraz był nie poruszony. Na załączonym zdjęciu widać rozebrany stabilizator obrazu w obiektywie.
Czerwone kropki: cewki stabilizatora obrazu ( image stabilizer ) w obiektywie CANON IS USM
Zielona kropka: taśma zasilająca cewki w prąd który porusza soczewkę tak by obraz był w miarę możliwości nie poruszony. Pod cewkami stabilizatora znajduje się magnes stały w względem którego cewki się poruszają.
Żółta kropka: łożysko ślizgowe po którym się porusza obudowa soczewki IS obiektywu.
Niebieska kropka: silniczek odblokowujący stabilizator obrazu ( pierścień który obracając się unieruchamia soczewkę podczas transportu obiektywu lub podczas robienia zdjęć bez stabilizacji ).
Na drugiej fotografii widzimy złożony stabilizator, który jest nakryty drugim neodymowym magnesem żeby siły działające na soczewkę były większe. Łatwo zauważyć że taki IS potrafi zużyć dużą ilość energii z aparatu fotograficznego dlatego często po kilku sekundach jest wyłączany.
Na ostatnim zdjęciu widać elektronikę samego stabilizatora obiektywu ( obiektyw jest sterowany z innego miejsca ). Układy które się mieszczą na płytce są tylko układami wykonawczymi ( same nie myślą ) są sterowane z elektroniki obiektywu.
Chcesz naprawić obiektyw fotograficzny ?? Zapraszamy do współpracy z naszym serwis obiektywów fotograficznych Canon. Mieścimy się w Gliwicach na Śląsku.

Naprawa obiektywu canon 18-55


Data utworzenia
Data modyfikacji 2020-01-19 09:24:34

Obiektyw Canon 18-55mm 1:3.5-5.6 IS nie łapie ostrości. Jest to największy problem obiektywów Canon dołączanych do zestawu KIT. Jak sprawdzić czy w posiadanym obiektywie na pewno uszkodziła się taśma komunikacyjna ostrości. Sprawa diagnozy uszkodzenia obiektywu CANON 18-55mm jest niezwykle prosta. Po przełączeniu obiektywu na pracę automatycznego ostrzenia obrazu, obiektyw ( ostrość ) kręci się tylko w jedną stronę w drugą nie wraca to znak, że taśma od ostrości obiektywu CANON już się przełamała. Uszkodzenie taśmy dzieje się na wskutek zmiany ogniskowej obiektywu "zoom". Gdy ciągle się bawimy zoomem taśma zaczyna się zużywać – to tak jak byśmy wzięli kawałek drutu i zaczęli go zginać w tym samym miejscu – dochodzi do miejscowego zmęczenia materiału, taśma punktowo zaczyna się umacniać ( hartować ) co powoduje, że jest mniej odporna na zginanie. Mechanizm ten zaczyna się nasilać i w pewnym momencie taśma obiektywu Canon już tyle przeszła, że musi się to skończyć pęknięciem – uszkodzeniem obiektywu Canon.
Nasz serwis obiektywów fotograficznych CANON mieszczący się na Śląsku oferuje naprawy tego typu uszkodzenia oraz naprawy innych obiektywów i innych uszkodzeń obiektywów do aparatów fotograficznych i kamer.
Na pytanie: jak samemu naprawić obiektyw CANON, odpowiem:
najczęściej jak trafia do nas obiektyw po próbie naprawy przez osobę która nie do końca wie co robi obiektyw trafia w worku z częściowo uszkodzoną elektroniką ( urwanie taśmy w obiektywie ). Na zdjęciach można zobaczyć z ilu części się składa prosty obiektyw i jak kończą się domowe naprawy …
Nie polecam napraw domowych albo w serwisach które nie do końca wiedzą co robią bo nasz obiektyw wart dużo pieniędzy staje się bezwartościowym składem szkła, magnezu i plastiku który może już nigdy nie robić zdjęć fotograficznych. Problemem naprawy obiektywów fotograficznych domową metodą jest nie tylko umiejętność rozkręcenia i złożenia obiektywu ale też trzeba mieć dostęp do części serwisowych. Nasz serwis obiektywów fotograficznych naprawia nie tylko obiektywy Canon ale także zajmujemy się, naprawa obiektywu NIKKOR, naprawa obiektywu SONY, serwis obiektywu NIKON, naprawa obiektywów Konica Minolta, serwis obiektywów SIGMA i inne.
Większość części zamiennych mamy na stanie serwisu co przyśpiesza naprawa obiektywu CANON.
Na stanie posiadamy między innymi części do
Naprawa Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC
Serwis obiektywu Canon 50mm f/1.8 EF II
Naprawa obiektywu Sigma 70-300mm APO DG MACRO
Naprawa obiektywu Canon 18-135mm IS EF-S
Serwis Canon 24-105mm F4 L IS USM
Serwis obiektywów fotograficznych A-Core działa na terenie całej Polski: serwis obiektywów fotograficznych Będzin, serwis obiektywów fotograficznych bielsko-biała, serwis obiektywów fotograficznych bytom, serwis obiektywów fotograficznych Chorzów, serwis obiektywów fotograficznych Częstochowa, serwis obiektywów fotograficznych Gdańsk, serwis obiektywów fotograficznych Jaworzno, serwis obiektywów fotograficznych Katowice, serwis obiektywów fotograficznych Kędzierzyn Koźle, serwis obiektywów fotograficznych Kielce, serwis obiektywów fotograficznych Koszalin, serwis obiektywów fotograficznych Kraków, serwis obiektywów fotograficznych Kraków, serwis obiektywów fotograficznych Małopolska, serwis obiektywów fotograficznych Mysłowice, serwis obiektywów fotograficznych Opole, serwis obiektywów fotograficznych polska, serwis obiektywów fotograficznych ruda śląska, serwis obiektywów fotograficznych Rybnik, serwis obiektywów fotograficznych slask, serwis obiektywów fotograficznych sosnowiec, serwis obiektywów fotograficznych Strzelce Opolskie, serwis obiektywów fotograficznych Śląsk, serwis obiektywów fotograficznych Świętochłowice, serwis obiektywów fotograficznych Tarnowskie Góry, serwis obiektywów fotograficznych Tychy, serwis obiektywów fotograficznych warszawa, serwis obiektywów fotograficznych Wrocław, serwis obiektywów fotograficznych Zabrze, naprawa obiektywów Canon Będzin, naprawa obiektywów CANON bielsko-biała, naprawa obiektywów CANON bytom, naprawa obiektywów CANON Chorzów, naprawa obiektywów CANON Częstochowa, naprawa obiektywów CANON Gdańsk, naprawa obiektywów CANON Gdynia, naprawa obiektywów Canon Gliwice, naprawa obiektywów Canon Katowice, naprawa obiektywów Canon Kraków, naprawa obiektywów Canon małopolska, naprawa obiektywów Canon Mikołów, naprawa obiektywów Canon Mysłowice, naprawa obiektywów Canon Opole, naprawa obiektywów Canon polska, naprawa obiektywów Canon pomorze, naprawa obiektywów Canon Poznań, naprawa obiektywów canon rudaslaska, naprawa obiektywów canon Rybnik, naprawa obiektywów canon Siemianowice slaskie, naprawa obiektywów canon slask, naprawa obiektywów canon sosnowiec, naprawa obiektywów canon szczecin, naprawa obiektywów canon Śląsk, naprawa obiektywów canon Tarnowskie Góry, naprawa obiektywów canon warszawa, naprawa obiektywów canon Wrocław, naprawa obiektywów canon Zabrze, naprawa obiektywów canon zakopane

Obiektyw Canon nie łapie ostrości, serwis obiektywów fotograficznych CANON, Śląsk, jak samemu naprawić obiektyw CANON, urwanie taśmy w obiektywie, naprawy obiektywów fotograficznych domową metodą, serwis obiektywów fotograficznych, naprawa obiektywu CANON