Czyszczenie obiektywu aparatu fotograficznego z zabrudzeń canon


Data utworzenia
Data modyfikacji 2020-09-06 11:43:19
czyszczenie obiektywu w aparacie canon
Jak wyczyścić obiektyw w aparacie fotograficznym Canon

Podczas przeglądania swoich zdjęć z lustrzanki cyfrowej, lub z cyfrowego aparatu fotograficznego, często spotykamy się z kurzem na zdjęciach, niewłaściwymi pixelami, czy drobinkami, które zostały utrwalone. To znak, że należy wyczyścić nasz obiektyw , zespół szkieł fotograficznych lub optykę aparatu fotograficznego. Największym problemem jest czyszczenie matrycy lustrzanki Canon w warunkach domowych. Opiszę to w następnym artykule poświęconym jak wyczyścić matrycę CMOS w aparacie fotograficznym NIKON. Czyszczenie obiektywu Canon, Naprawa obiektywu NIKON.

Zajmijmy się zadbaniem o optykę obiektywu. Serwis obiektywów fotograficznych CANON.

Przygotowania:

Na początku należy przygotować miejsce w którym będziemy czyścić obiektyw fotograficzny, w pomieszczeniu nie powinny latać żadne pyłki, kurz. Stół na którym będziemy czyścić optykę fotograficzną powinien być wyścielony ściereczką z mikrofibry, która doskonale pochłania kurz.

czyszczenie brudnego obiektywu nikon
Jak wyczyścić obiektyw w aparacie fotograficznym Nikon

Bierzemy aparat z zamontowanym obiektywem CANON np. idziemy do drugiego pomieszczenia i tam czyścimy go drobnym i miękkim pędzlem z większych zanieczyszczeń. Następnie kładziemy czyszczony obiektyw fotograficzny NIKKOR na przygotowane wcześniej stanowisko czyszczenia obiektywu. Najpierw czyścimy powierzchnię przednią obiektywu, jeśli mamy założony filtr i pod filtrem zauważamy zanieczyszczenia – należy filtr zdemontować i zacząć czyszczenie obiektywu od szkła obiektywu. Nanosimy preparat czyszczący ( aktualnie testuję kilka płyn do czyszczenia optyki, jak któryś spełni wymagania serwisu spełni na pewno Twoje ), czekamy kilka sekund i następnie przecieramy szmatką z mikrofibry ( nie polecam chusteczek, kulek bawełnianych ), jak będę miał ulubioną markę podzielę się spostrzeżeniami. Tak wyczyszczoną powierzchnię możemy zabezpieczyć dekielkiem lub filtrem fotograficznym UV jeśli taki posiadamy. Polecam zakup takiego filtru do obiektywu ponieważ koszt filtra jest wielokrotnie niższy niż koszt szkła które może nam się uszkodzić podczas robienia zdjęć w plenerze i nie tylko.

Po wyczyszczeniu szkła zewnętrznego wypinamy obiektyw z aparatu i patrzymy pod światło przez niego – UWAGA !! nie patrzeć w słońce – grozi uszkodzeniem wzroku !!

Gdy widzimy kurz wewnątrz obiektywu – zostawmy już to specjaliście, który zajmuje się obiektywami fotograficznymi bo samemu można narobić dużo szkody.

Masz pytania, szukasz dobry serwis aparatów fotograficznych, naprawa aparatów fotograficznych Gliwice, Serwis obiektywu NIKKOR, Naprawa obiektywu CANON, Serwis obiektywu Konica Minolta SONY.

Nasz serwis obiektywów i aparatów fotograficznych mieści się na Śląsku w Gliwicach. Obsługujemy także serwisy: Naprawa obiektywów Katowice, Czyszczenie obiektywów Zabrze, Naprawa Obiektywów Szczecin.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwisu lustrzanek cyfrowych i obiektywów fotograficznych.